Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 124 wiadomości z wszystkich 124 dla zadanych warunków:

Dobre praktyki NANO w regionie

Innowacyjne działania na rzecz regionu na przykładzie klastrów specjalistycznych. Spotkanie w ramach projektu Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania (SO RIS w PPO).

Od 1 września br. w regionie obowiązuje uchwała antysmogowa!

Zapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze całego województwa przez cały rok dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. Od chwili jej wejścia w życie nie będzie można stosować węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz biomasy stałej o wilgotności powyżej 20 procent.

VII Europejski Kongres MŚP pod hasłem UWOLNIĆ BIZNES!

Najbardziej prestiżowe i znaczące wydarzenie w Europie dla sektora MŚP odbędzie się już 18-20 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. „Uwolnić biznes!” to motyw przewodni tegorocznego kongresu, rozumiany jako wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną, na rzecz którego chcemy realnie działać. VII edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie areną wymiany myśli, zdobywania praktycznej wiedzy oraz pozyskiwania kontaktów i narzędzi niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach notowany w Rankingu Szanghajskim

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, jako jedyna medyczna uczelnia z Polski, został uwzględniony w tegorocznym zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska. W rankingu znalazło się sześć polskich uczelni: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w pierwszej pięćsetce uczelni, natomiast w przedziale miejsc od 500 do 800 (ARWU World Top 500 Candidates 2017) – obok Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach są także:  Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Wrocławski.

Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?

Tegoroczna edycja cyklicznego wydarzenia, organizowanego przez Zamek Cieszyn pod hasłem: „Dizajn w przestrzeni publicznej”, jest poświęcona problemowi odpadów. Stąd tytułowe pytanie: mamy problem? Będzie ono towarzyszyło wystawie, konferencji oraz spotkaniom. Wystawę otwieramy 11 sierpnia br. Zapraszamy na też na koncert zespołu Recycling Band, grającego na własnoręcznie zrobionych instrumentach z materiałów z odpadów. Muzycy poprowadzą także warsztaty budowania instrumentów z recyclingu. Będzie również pokaz kuchni „zero odpadów”.

D4I- Design for Innovation -Design i Innowacje – co mają wspólnego?

Badania pokazują, że przedsiębiorstwa inwestujące w design przynoszą większe zyski i szybciej się rozwijają”. Zgodnie z twierdzeniem Design Council na każdy zainwestowany w design 1 funt, przedsiębiorstwa mogą oczekiwać 20 funtów przychodu i ponad 5 funtów zwrotu z działalności eksportowej.

Śląski Design – Śląskie Forum Innowacji 2017 już za nami - jakie wnioski?

Aktualne trendy w innowacjach oraz potencjalne nisze rozwojowe województwa śląskiego to główne zagadnienia, które zostały poruszone podczas konferencji, która odbyła się 22 czerwca 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach X. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG.

Śląski Design - 12. Śląska Rzecz

21 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Śląska Rzecz. Śląska Rzecz to jedyny w Polsce regionalny konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Nagradzane produkty, projekty graficzne oraz usługi, wdrożone w życie w 2016 roku w woj. śląskim i/lub opolskim, wyróżniają się na rynku i są doceniane przez użytkowników. Od tego roku konkurs obejmuje województwo śląskie i opolskie.

Śląski Design – INDUSTRIADA

W dniu INDUSTRIADY zjawiło się tu łącznie 10.000 osób, a w rozruchu maszyn uczestniczyło dodatkowe 6.000. W tej chwili Szlak Zabytków Techniki tworzą 44 obiekty. Tradycyjnie już najwięcej osób przyciągnęły wydarzenia organizowane w siemianowickim Parku Tradycji. Najpierw był przemarsz pod tytułem „Świt robotników”, potem happening zatytułowany „Przegląd kotłów w fabryce Fitznera”, a na finał „Puls wieży wyciągowej” – pokaz efektów specjalnych. Nie zabrakło także koncertów.

Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4

Ministerstwo Rozwoju organizuje 30 czerwca br. konferencję dotyczącą polityki klastrowej i współpracy klastrów w obszarze Grupy Wyszehradzkiej oraz Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii. Zgłoszenia udziału można jeszcze przesyłać do 10 czerwca br.

30 dni do rozpoczęcia 10. jubileiuszowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG są narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług o poziomie gotowości technicznej TRL od 4 do 9, jak również innowacji, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja. Targi są też platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś